Wizyta przygotowawcza

Przed nami kolejne zagraniczne staże zawodowe.
Tym razem 18 uczniów ZSCKR w Żarnowcu poleci na słoneczną Kretę, aby doskonalić umiejętności zawodowe. Będzie to 5 uczniów z technikum weterynarii, 5 z technikum żywienia i usług gastronomicznych, 5 z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, 2 z technikum agrobiznesu oraz 1 technik rolnik.
Szczegóły realizacji staży zostały ustalone w dniach 8 – 10 kwietnia 2024r. podczas wizyty przygotowawczej w Grecji – projekt o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000130915 realizowany w ramach Akredytacji.
Wizyta miała na celu omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji staży zawodowych dla młodzieży, ustalenie programów staży, oceny efektów kształcenia, poznanie przyszłych pracodawców uczniów, poznanie warunków pobytu oraz zaplanowanie programu kulturowego.
Szkołę reprezentowały Pani Dyrektor Ewa Śrubarczyk, koordynator projektu Pani Iwona Dyszkiewicz oraz Pani Olga Konieczna z-ca koordynatora.
Na miejscu spotkały się z przedstawicielami Partnera z Grecji – Erasmus Talent Odyssey. To podmiot, którego celem jest umożliwienie młodzieży i dorosłym korzystania z najlepszej zagranicznej edukacji oraz zdobywania doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy.
Grupa 18 uczniów wyleci do Chanii na dwutygodniowe praktyki już 10 maja.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content