Tydzień Świadomości Autyzmu

W dniach od 03.04.2024r. do dnia 10.04.2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Świadomości Autyzmu.  Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano. że autyzm dotyczy głownie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet. 3 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski. Zostały przeprowadzone lekcje dotyczące specyfiki zaburzeń autystycznych. Został zorganizowany konkurs wiedzy o autyzmie oraz konkurs plastyczny.

Wyniki konkursu wiedzy o autyzmie:

I miejsce – Emilia Kwiecień

II miejsce – Julia Janosik

III miejsce – Roksana Gągol

Wyniki konkursu plastycznego:

I  miejsce – Zuzanna Kazior

II miejsce – Julia Janosik

III miejsce – Emilia Kwiecień

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content