Szkolenie pt. „Zachowanie bioróżnorodności i ochrona wód w krajobrazie rolniczym”

W dniach 4-6 czerwca 2024 uczniowie ZS CKR z Żarnowca wzięli udział w szkoleniu pt. „Zachowanie bioróżnorodności i ochrona wód w krajobrazie rolniczym”, które odbyło się w ramach konkursu zorganizowanego przez Fundacje na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa: „LOKALNY SYSTEM MONITORINGU WÓD”.
Podczas trwających trzy dni zajęć uczniowie zapoznawali się z następującymi zagadnieniami:
DZIEŃ I: Dobre praktyki rolnicze zmierzające do ograniczenia zanieczyszczeń pochodzących ze źródeł rolniczych,
DZIEŃ II: Wpływ zanieczyszczeń obszarowych pochodzenia rolniczego na utratę bioróżnorodność oraz pogorszenie stanu wód wraz z prezentacją metody ograniczania negatywnego wpływu (Barkowice – Zalew Sulejowski),
DZIEŃ III: Przyczyny i skutki utraty bioróżnorodności w krajobrazie rolniczym oraz możliwości jej odbudowy (Moszczenica – Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego). https://www.fdpa.org.pl/

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content