Światowy Dzień Ziemi

22.04. 2024 r. młodzież brała udział w VII edycji ogólnopolskiej akcji ,, Sprzątamy dla Polski”. Planeta kontra plastik – to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi, największego międzynarodowego święta ekologicznego. Powstało ono 50 lat temu, aby uświadomić, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie wraz z nauczycielami Agnieszką Kubicką i Iloną Podsiadło zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali tereny zielone i ulice w pobliżu szkoły. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy aktywnie zaangażowali się wochronę naszej planety. Została zorganizowana również zbiórka elektrośmieci dzięki której uczniom udało się zebrać imponującą ilość 523 kg elektroodpadów. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę młodzieży na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia oraz dbałość o nasze lokalne środowisko.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content