Kuchnia Krajów UE

W dniu 10 maja uczniowie pierwszej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznym w ramach zaplanowanych wydarzeń w związku z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej przygotowywali potrawę kuchni włoskiej: Gnocchi – kopytka po włosku.
Gnocchi – robi się podobnie jak nasze tradycyjne kopytka.
Różnią się one kształtem, bo po włosku kluskom dodaje się pewnego rodzaju sznytu na specjalnej deseczce lub po prostu na widelcu. Gnocchi można także zostawić w formie prostszej bez zdobień lub pokroić w romby – tak jak nasze kopytka. Gotowane gnocchi najlepiej smakują podane z masłem, listkami szałwii i odrobiną parmezanu. Odsmażane na klarowanym maśle są również smakowite.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content