„Inżynierowie Przyszłości” – zajęcia w terenie

Dziś mieliśmy okazję zaprosić naszych uczniów do obserwowania procesu pobierania próbek gleby. Ta aktywność jest częścią ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Inżynierowie Przyszłości”, który jest realizowany przez naszą szkołę.
Pobieranie próbek , które jest pierwszym etapem naszych badań, zostało przeprowadzone przez uczennicę Emilię Kwiecień, uczestniczkę projektu. Ponadto, fakt, że próbki gleby zostały pobrane ze szkolnych działek rolnych, sprawia, że nasze badania są jeszcze bardziej wartościowe i praktyczne. Będziemy mieć okazję analizować glebę, która jest bezpośrednio związana z naszym lokalnym środowiskiem.
Teraz , przy współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie przystąpimy do przeprowadzenia specjalistycznych analiz z pobranych próbek. Naszym celem jest uzyskanie konkretnych wyników i wniosków, które pomogą nam zgłębić właściwości gleby oraz poprawić efektywność nawożenia.
Będziemy na bieżąco informować o postępach w realizacji naszych badań. Zachęcamy śledzenia naszych działań, ponieważ wierzymy, że nauka przez doświadczenie jest fascynująca i wartościowa dla naszego rozwoju.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content