Sport w szkole                                             

            Początek roku szkolnego 2013/ 2014 to zmiany już od podstaw. Nowy samorząd uczniowski prężnie działa na rzecz szkoły i uczniów. Członkowie słuchają głosu kolegów, koleżanek oraz dyrekcji i starają się sprostać ich potrzebom.

Praca samorządu opiera się na opiniowaniu wniosków oraz działań związanych z funkcjonowaniem szkoły. Wspieramy akcje charytatywne typu WOŚP, „Świąteczna zbiórka żywności” oraz przedsięwzięcia biblioteki szkolnej, takie jak kiermasze książek. Z pomocą samorządu organizowane są międzyklasowe turnieje i rozgrywki. Kolejnym pomysłem jest aktywnie działający ,,szczęśliwy numerek”.
Przedstawiciele uczniów starają się spełniać oczekiwania wszystkich oraz godnie reprezentować dobre imię tej szkoły – Jana Pawła II. Przed nami jeszcze wiele planów i duże przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że z pomocą Dyrekcji, opiekunów i uczniów podołamy tym zadaniom. Wszyscy tworzymy jedność.


Walentynki - 14 lutego 2014 roku                                    red. M. Syguła

     
    To kolejny turniej zorganizowany przez samorząd szkolny. Rozgrywki odbyły się w piątek. Technika doboru drużyn różniła się od tradycyjnej. Klasy podzielone były na 4 zespoły. W każdej grupie uczestnikami byli uczniowie z równorzędnych klas. W finale o tytuł mistrza i nagrody walczyły najlepsze drużyny. W rozgrywkach bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele klasy IV Ta/zk/l, drugie miejsce zajęła klasa I Ta/zk, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się klasa III Tmr/h. Gratulujemy!

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe i słodkie upominki ufundowane przez radę rodziców i samorząd szkolny. Po wręczeniu nagród przedstawiciele samorządu szkolnego otworzyli pocztę walentynkową. Podczas rozdawania było dużo śmiechu i frajdy. Uczniowie, a nawet nauczyciele, z wypiekami na twarzy na środku sali odbierali swoje walentynki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Turniej za turniejem                                                      red. M. Syguła

 
    Stosunkowo nową tradycją w naszej szkole są rozgrywki. Nowoczesne i popularne święta u nas obchodzone są na sportowo. W takie dni jak: dzień chłopaka, mikołajki czy walentynki, samorząd uczniowski zorganizował rozgrywki. Zawody cieszą się dużym zainteresowanie i za każdym razem do turnieju zgłaszają się wszystkie klasy. W dzień chłopaka, 30 września 2013r. odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. Drużyny ustalone były w wyniku wcześniejszego losowania i podzielone na grypy: A, B, C. Przez cały dzień toczyła się gra o pierwsze miejsce i tytuł  najlepszej klasy w futsualu.

6 grudnia odbyły się rozgrywki w piłkę ręczną. Technika doboru drużyn była podobna, jak przy wcześniejszych rozgrywkach. Do turnieju zgłosiło się 10 klas. Drużyny były mieszane. Grali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Czysta rywalizacja z klasą. Nie było miejsca na zawiści i konflikty. Finał odbył się pod koniec zajęć lekcyjnych. Cała szkoła mogła kibicować i dopingować wybraną drużynę. Zwycięzcy pojechali na zagraniczną wycieczkę.


Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu
ul. Krakowska 25, 42-439 Żarnowiec, tel.: 32 644 90 80, fax: (032)6473400, e-mail: zsr.zarnowiec@poczta.fm

Copyright by KRYSTIAN GRELA - wszelkie prawa zastrzeżone.

banner